Sezonik 2011 ;)

Forum o tematyce wędkarskiej. Relacje z ostnich połowów na Białej Przemszy.
wojtek

O:Sezonik 2011 ;)

Postautor: wojtek » 05 mar 2011, 20:16

Lordi - ryby, która została zberetowana 2h wczesniej - nie. :)
Ale skamieliny wykopanej na polu - pewnie.

pawel

Postautor: pawel » 06 mar 2011, 12:10

kilka dni temu centuria - zero - nic nie widać nawet \"na Młynach\" gdzie często tęczowych uciekinierów można było spotkać. potem BP Gloczowice - Klucze od pomarańczowego domku w dół do rozwidlenia - zero, ale rzeka mimo dawnego zmeliorowania ciekawa, niesie bardzo dużo wody, nurt wymył w srodku koryta główną rynne chyba na 1,5 -1,8 m ( sprawdzane patykiem )a boki -taki szelf z wodą do kolan ( nie umię spiningować w takiej wodzie chyba muchę tu poćwiczę ). potem Tarnówka - widać życie - małe 10-15. jeden 25 na haku, w dobrej kondycji wrócił do domu w korzeniach. następny wypad bp - w góre od ujscia Tarnówki.

wojtek

Postautor: wojtek » 06 mar 2011, 13:26

Paweł porób tam fotki proszę i wklej nam :)

Awatar użytkownika
witold

Postautor: witold » 06 mar 2011, 17:58

[b]lordi napisał:[/b]
[quote]Witek Ty na Rudzie mieszkasz? Jak nazbieram z różnych miejsc dorzecza po te pół szklanki to Ci podrzucę.Szkoda ,mogłem już dzisiaj coś przywieść z czystej BP.Kiełży są tam astronomiczne ilości,odwrotnie proporcjonalnie do ryb ,niestety.Dziś po raz kolejny nie widziałem ani jednej ryby...

A znasz może osobę,która zajmuje się datowaniem radiowęglowym? Ciekawe czy dałoby radę określić wiek ryby tą metodą?[/quote]

Mieszkam na Rudzie, a dokładniej w Bielszowicach. Jeśli będziesz zbierać kiełże to z jednego miejsca (chodzi o to, żeby wyniki były reprezentatywne dla konkretnego odcinka rzeki - jak np. do jednej szklanki wrzucisz kiełże zebrane dajmy na to poniżej Sztoły i takie zebrane gdzieś w okolicy ujścia Białej można by postąpić podobnie jak z dolaniem wody do wódy :))

docent

Postautor: docent » 07 mar 2011, 16:10

[b]wojtek napisał:[/b]
[quote]Kolego - przeciętny czytelnik nic nie zrozumie z Twojego przekazu.
O co chodzi w ogóle ?[/quote]
Chodzi o to by wszystkie złowione pstrągi wracały do wody.
Nad BP spotykam łowiących ,wielu zabiera złowione pstrągi.Gyby udałoby się przekonać \"dzisiaj\" wszystkich wędkujących nad BP,do wypuszczania pstrągów, mielibyśmy co łowić \"jutro\".

Awatar użytkownika
jaro
Kontaktowanie:

Postautor: jaro » 07 mar 2011, 18:28

[b]andrzej.g napisał:[/b]
[quote][b]wojtek napisał:[/b]
[quote]Kolego - przeciętny czytelnik nic nie zrozumie z Twojego przekazu.
O co chodzi w ogóle ?[/quote]
Chodzi o to by wszystkie złowione pstrągi wracały do wody.
Nad BP spotykam łowiących ,wielu zabiera złowione pstrągi.Gyby udałoby się przekonać \"dzisiaj\" wszystkich wędkujących nad BP,do wypuszczania pstrągów, mielibyśmy co łowić \"jutro\".[/quote]

A Próbowałeś kogoś przekonać osobiście?
Pozdrawiam Cię serdecznie Krzysiek
Pozdrawiam Krzysiek

Awatar użytkownika
boberek

Postautor: boberek » 07 mar 2011, 21:15

Jeśli chodzi o śnięte pstrągi to trzeba rozmawiać z młynarzem w Okradzionowie on wie najlepiej ile tego było na sitach w młynie.Natomiast sprawą ile cynku ,kadmu i ołowiu płynie BP to wiedzą osoby zatrudnione w dziale ochrony środowiska KGH BOLESŁAW.Z tego co słyszałem to jest do 10 ton samego ołowiu.

Awatar użytkownika
pavko

Postautor: pavko » 08 mar 2011, 1:34

[b]boberek napisał:[/b]
[quote]Z tego co słyszałem to jest do 10 ton samego ołowiu.[/quote]
w jednym kawałku ?? :P

docent

Postautor: docent » 08 mar 2011, 6:10

Wcześniej niebyłem tego świadomy \"brałem\", od dwóch lat wszystkie wracają do wody. Z każdym spotkanym wędkarzem nawiązuję rozmowę. Wypytuję o wyniki, pokazuję swoje na zdjęciach w komórce, staram sie przekonać żeby nie brali bo to \"sam ołów\". Uważam że, gdyby temat nagłośnić to wielu \"smakoszy\" mogło by to przekonać.

Wróć do „Nasze połowy”