Sezonik 2011 ;)

Forum o tematyce wędkarskiej. Relacje z ostnich połowów na Białej Przemszy.
Awatar użytkownika
boberek

O:Sezonik 2011 ;)

Postautor: boberek » 08 mar 2011, 9:50

Pawle te 10 ton to jest w skali roku.

mat

Postautor: mat » 08 mar 2011, 12:57

[b]andrzej.g napisał:[/b]
[quote]Wcześniej niebyłem tego świadomy \"brałem\", od dwóch lat wszystkie wracają do wody. Z każdym spotkanym wędkarzem nawiązuję rozmowę. Wypytuję o wyniki, pokazuję swoje na zdjęciach w komórce, staram sie przekonać żeby nie brali bo to \"sam ołów\". Uważam że, gdyby temat nagłośnić to wielu \"smakoszy\" mogło by to przekonać.[/quote]
Dobrze,że nad naszymi wodami \"świadomych\" wędkarzy przybywa,po co jeść niezdrową rybę z B.P,jak można zjeść pyszną i zdrową z innego łowiska...

Awatar użytkownika
boberek

Postautor: boberek » 08 mar 2011, 14:07

Zaglądałem w południe na KII w dziupli na wypływie siedzi bestia taka ponad 30 cm.a jaki wypasiony na maluchach .Było kilka po ok.10cm.,a przy samej BP jest multum takich po ok.3 cm.. Na KI nie widziałem nawet najmniejszej rybki.Ta bestia z KII jest godna haka ,a i mięsko pewnie bez ołowiu.:laugh:

wojtek

Postautor: wojtek » 08 mar 2011, 14:28

\"Dobrze,że nad naszymi wodami \"świadomych\" wędkarzy przybywa,po co jeść niezdrową rybę z B.P,jak można zjeść pyszną i zdrową z innego łowiska...\"

Jasne ! - jedzmy ze Sztoły :evil:

mat

Postautor: mat » 08 mar 2011, 14:56

Ze Sztoły na pewno będą smaczne i zdrowe:evil:

[img size=553]http://bialaprzemsza.pl/luk/components/com_joomlaboard/uploaded/images/PB225765.JPG[/img]

Awatar użytkownika
boberek

Postautor: boberek » 08 mar 2011, 16:05

Rybka w mleczku maczana ,same pyszności mniam mniam.:laugh:

Awatar użytkownika
pitfish

Postautor: pitfish » 09 mar 2011, 16:50

[b]andrzej.g napisał:[/b]
[quote]Wcześniej niebyłem tego świadomy \"brałem\", od dwóch lat wszystkie wracają do wody. Z każdym spotkanym wędkarzem nawiązuję rozmowę. Wypytuję o wyniki, pokazuję swoje na zdjęciach w komórce, staram sie przekonać żeby nie brali bo to \"sam ołów\". Uważam że, gdyby temat nagłośnić to wielu \"smakoszy\" mogło by to przekonać.[/quote]

Andrzej, piszesz, że pstrągi z BP to \"sam ołów\".
Można siać taką propagandę. Ale osobiście wolę przekaz poparty faktami. Dlatego pytałem wcześniej, czy dysponujesz jakąś konkretną wiedzą w tym temacie i o podzielenie się tą wiedzą właśnie prosiłem.
Wypuszczanie ryb nie powinno być jednak spowodowane tylko i wyłącznie ołowiem, kadmem czy innym g.... Wypuszczanie ryb to wyższa konieczność dzisiaj. Bez względu na skład chemiczny ich mięsa. I o tym jak najbardziej mówimy. Organizujemy zawody w formule \"no kill\", żeby rozpropagować uwalnianie złowionych ryb (nie tylko niewymiarowych i ponad kompletowych). Przy czym zabieranie ryb samo w sobie nie jest czymś złym, ale skala tego zjawiska już tak. Zastanów się nad tym czy puszczać w eter nie do końca potwierdzone slogany, czy robić zorganizowane akcje o większym wydźwięku poparte niepodważalnymi faktami?
Pozdrawiam
Piotrek

Awatar użytkownika
boberek

Postautor: boberek » 09 mar 2011, 18:13

Piotrze czy myślisz że woda odprowadzona z kopalni rud cynku i ołowiu zawiera coś przyjaznego dla organizmu człowieka.Tam jest więcej smakołyków ,cała tablica Mendelejewa.

Awatar użytkownika
grzegorz pientek pietka

Postautor: grzegorz pientek pietka » 09 mar 2011, 19:37

[b]Paweł napisał:[/b]
[quote] rzeka mimo dawnego zmeliorowania ciekawa, niesie bardzo dużo wody, nurt wymył w srodku koryta główną rynne chyba na 1,5 -1,8 m ( sprawdzane patykiem )a boki -taki szelf z wodą do kolan ( nie umię spiningować w takiej wodzie chyba muchę tu poćwiczę ). [/quote]
To fakt, też tak mam, od ub.roku naprawdę zauważam że jest tam malinowo, w tym roku byłem tam częsciej niż w Slawkowie. A muchowo strasyynie fajnie.

Wróć do „Nasze połowy”