OS Dunajec

Forum o tematyce wędkarskiej. Relacje z ostnich połowów na Białej Przemszy.
wojtek

OS Dunajec

Postautor: wojtek » 28 maja 2011, 11:33

Rezolucja Nr VII/1/11
Rady Gminy Ochotnica Dolna
z dnia 27 kwietnia 2011 r.

w sprawie „Łowiska Specjalnego Dunajec” w Tylmanowej

Rada Gminy Ochotnica Dolna wyrażają dezaprobatę dla dalszego funkcjonowania „Łowiska Specjalnego Dunajec” na rzece Dunajec w miejscowości Tylmanowa popiera wszelkie inicjatywy i działania zmierzające do likwidacji łowiska.

Utworzenie łowiska – ze względu na wysokie opłaty za korzystanie oraz brak możliwości zabrania złowionych ryb – ograniczyło przyjazdy wędkarzy, a co za tym idzie zmniejszyło wpływy z wynajmu kwater i obniżyło obroty sklepów.
Członkowie miejscowego Koła Wędkarskiego – mieszkańcy Gminy Ochotnica Dolna- zostali pozbawieni możliwości uprawiania sportu na własnym terenie.
Liczne utrudnienia związane z korzystaniem z łowiska skutkują zmniejszeniem atrakcyjności turystyczno wypoczynkowej Gminy, a zwłaszcza miejscowości Tylmanowa, która do tej pory była postrzegana jako miejscowość ze wspaniałymi warunkami do wędkowania.
Mając na uwadze powyższe, Rada Gminy apeluje do Zarządu Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Nowym Sączu o likwidację „Łowiska Specjalnego Dunajec” względnie o niepodejmowanie uchwały umożliwiającej funkcjonowanie wymienionego łowiska po 2012 roku.

czaplasiwa

O:OS Dunajec

Postautor: czaplasiwa » 28 maja 2011, 17:52

Wojtku sam wiesz , że dyskusja była piękna na FF cóż z tego wypowiadali się ludzie- wędkarze z dalszych okolić i jeden z twórców OS Jacek Płachecki. http://www.flyfishing.pl/mainforum/msg.php?id=106366&offset=0&displaytype=full

Awatar użytkownika
witold

Postautor: witold » 10 cze 2011, 8:57

Pewnie narażę się wszystkim członkom i miłośnikom OS-ów, ale uważam, że OS Dunajec to poroniony pomysł. Wystarczyłoby zrobić zwykły odcinek \"no kill\" bez dodatkowych opłat i podarować sobie takie wątpliwej jakości działania jak przerzucanie ryb z górnego Dunajca na OS, żeby tylko \"wędkarze dewizowi\" mogli nacieszyć się jak małpy w kąpieli. Niech ZO Nowy Sącz zatroszczy się o pozostałe kilkaset km rzek, na których jest gospodarzem. Póki co z roku na rok jest tam coraz gorzej (na OS z zasady nie włażę, bo mnie po prostu nie stać).
Swoją drogą gdyby nie zbiorniki zaporowe myślę, że i \"no killa\" nie trzeba by tworzyć. Dla ryb dostępne byłyby tarliska, z powodu braku miejsc żerowania nie byłoby kormoranów, w parkach narodowych i rezerwatach ryby znajdowałyby bezpieczną przystań.... Czasem mam wrażenie, że wszystkie te działania zmierzające do \"odbudowania\" populacji pstrąga czy lipienia to tylko nasze (w sensie gatunku Homo Sapiens) wyrzuty sumienia i nieudolne, skazane w większości przypadków na porażkę próby wmówienia sobie, że dbamy o to co nam zostało.

czaplasiwa

Postautor: czaplasiwa » 10 cze 2011, 9:40

W niektórych kwestiach mam podobne zdanie do Twojego. Na OS-ach też nie bywam z podobnych przyczyn, jednak utrzymują się one tylko dzięki opłatom. Za to finansują ryby i strażników. Również nie mogę przeboleć że odebrano mi mój ulubiony od 40 lat odcinek rzeki.
Faktem jest , że ryby są TYLKO na Osie. Powyżej i poniżej jest cienko. Można było zrobić tak jak ma to miejsce na Rabie, Rudawie i Szreniawie. Po prostu C&R i wszystkie trzy rzeki mają wspólną opłatę tzn ja to nazywam podwyższoną górką krakowską.

Wróć do „Nasze połowy”