Biała Przemsza w Sosnowcu

Forum o tematyce wędkarskiej. Relacje z ostnich połowów na Białej Przemszy.
mateusz8825

Biała Przemsza w Sosnowcu

Postautor: mateusz8825 » 02 wrz 2011, 11:14

Witam,jestem nowym użytkownikiem i mam zapytanie na jaką rybe mam się nastawić na odcinku poniżej jazu w Maczkach aż do ujścia?Będe łowił na spinning.Jakie przynęty się najlepiej sprawdzają?
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
piter

O:Biała Przemsza w Sosnowcu

Postautor: piter » 02 wrz 2011, 11:54

Najlepiej spotkaj się z nami popracuj troszkę przy czyszczeniu brzegów ze śmieci,sadzeniu ikry i daj coś od siebie Białej Przemszy a nie będziesz musiał zadawać takich pytań wszystkiego się dowiesz spotykając się z nami naszych akcjach na BP.Pozdrawiam .;)
Jeszcze jedna ważna sprawa należało by się przedstawić B)

Awatar użytkownika
drazewski

Postautor: drazewski » 02 wrz 2011, 12:46

Cześć Mateusz. Piter dobrze napisał. Na forum nie piszemy na te tematy. Zresztą czasami piszemy :) więc po pierwsze dobrze przejrzyj forum. A tak na prawdę to najwięcej o rzece dowiesz się w trakcie spotkań bezpośrednich. Najbliższe i jedno z ważniejszych w roku już jutro.

mateusz8825

Postautor: mateusz8825 » 02 wrz 2011, 13:01

Z wielką chęcia chciałbym pomóc ale właśnie jutro z kolegą chce jechać na ten odcinek,aczkolwiek napiszcie gdzie i o której się spotykacie.Może jednak mi minimalnch podpowiecie co do odcinka nizinnego?:-)Jeżeli mnie nie będzie to obiecuje,że pozbieram śmieci które spotkam po drodze i zainteresowałem sie sprawą o rurach kanalizacyjnych które są usytuowane na maczkach i innych odcinkach,to bardzo wazne by udało się załatwić tą sprawe,dziwne jest to,że Unia Europejska daje tyle pieniędzy na ochrone środowiska aczkolwiek cały czas wystepują takie sytuacje...

mateusz8825

Postautor: mateusz8825 » 02 wrz 2011, 13:05

Firmy,które dopuszczają się spuszczania ścieków do rzek wolą zapłacić grzywne,niż normlanie-prawnie podpiąć swoje przyłącze do sieci kanalizacyjnej,ponieważ ilość ścieków jaką oddają jest finansowo wyższa niż grzywna...Wydaje mi się,że ta sprawa jest zbyt mało nagłośniona...Aczkolwiek patrząc na Czarną Przemsze,która była bardzo zanieczyszczona,teraz stan czystości wody się poprawił.

Awatar użytkownika
piter

Postautor: piter » 02 wrz 2011, 13:13

Jeśli chcesz coś złapać to wybierz się na Wisłę bo na dole BP nie ma rybów wszystko wytrute i zjedzone:evil:Chyba że lubisz biczować pustą wodę a tak na marginesie napiszę że spotkanie na odłowach gospodarczych pzw to chyba najlepsza okazja zobaczyć jak działa Stowarzyszenie Przyjaciół BP i jaka jest idea tych spotkań i jak bardzo można pomóc rzece.Więc zapraszam jeszcze raz.;)

mateusz8825

Postautor: mateusz8825 » 02 wrz 2011, 13:18

na czym polegają takie odłowy gospodarcze,czyli poniżej jazu jest taka zanieczyszczona?Jednak chce się przekonać i mieć opinie po jutrzejszym wyjeździe,co do górnego odcinka,jest świetnie:-)

Awatar użytkownika
jaro
Kontaktowanie:

Postautor: jaro » 02 wrz 2011, 14:25

A jakie gatunki ryb Cię interesują?
Pozdrawiam Krzysiek

mateusz8825

Postautor: mateusz8825 » 02 wrz 2011, 14:25

Gdzie się spotykacie i o której?

Awatar użytkownika
jaro
Kontaktowanie:

Postautor: jaro » 02 wrz 2011, 14:26

8 rano w Sławkowie przy moście na wjeździe do centrum.
Pozdrawiam Krzysiek

Wróć do „Nasze połowy”