Sezon 2013r.

Forum o tematyce wędkarskiej. Relacje z ostnich połowów na Białej Przemszy.
pytoon

O:Sezon 2013r.

Postautor: pytoon » 02 lut 2013, 21:11

Prawda!

sowul2

Postautor: sowul2 » 02 lut 2013, 22:06

Witajcie! To ja jestem tym szczęśliwcem ! Pierwszy raz od 5 lat udało mi się złapać kropkowańca na rozpoczęciu sezonu - do tego jeszcze 3 sztuki!!! Oto parę zdjęć z imprezki! [img size=505]http://bialaprzemsza.pl/luk/components/com_joomlaboard/uploaded/images/bp4.jpg[/img]

Edytowany przez: sowul2, w: 2013/02/02 23:15

sowul2

Postautor: sowul2 » 02 lut 2013, 22:54

Niestety moja radość nie trwała długo ok. 12 zjechałem na odcinek poniżej żelaznego mostu kolejowego przy bazie przeładunkowej PKP i wg mnie mamy tam DUŻY PROBLEM!!! Przez 3 godziny torpedowania wody sprawdzonymi przynętami (efekty na odcinku powyżej Sławkowa) i kilka kilometrów przebieżki po dobrych miejscówkach - brak jakichkolwiek oznak bytności pstrągów w wodzie - WSZĘDZIE TYLKO ŻERUJĄCE KORMORANY!!! PORAŻKA!

Awatar użytkownika
gofer

Postautor: gofer » 03 lut 2013, 7:02

Fajnie połapałeś. Kormorany to faktycznie problem, niemniej styczeń, luty to również trudne wędkarsko miesiące. Ołowiana, zimna woda i leniwe, ospałe pstrągi w tym okresie nie sprzyjają obfitym połową. Z twierdzeniem, że mamy gdzieś problem wstrzymałbym się do kwietnia. Myślę, że jak tam wrócisz w tym okresie miło się zaskoczysz. A co os to os;)

no i byłbym zapomniał, zapraszamy z tą rybką do konkursu na facebooku!

Edytowany przez: Gofer, w: 2013/02/03 08:35

Awatar użytkownika
witold

Postautor: witold » 03 lut 2013, 18:55

Problemem nie są kormorany a zbiorniki zaporowe. Kilkadziesiąt lat temu były to ptaki wybrzeża Bałtyku i północnych pojezierzy. Jak się pojawiły zbiorniki zaporowe pojawiło się łatwe żarcie. Jak zbiorniki zamarzły nie chciało się lecieć kilkaset km bo lepiej w rzekach żarcia poszukać.... Krótko mówiąc - szanse żeby nastąpiła równowaga w zachwianym ekosystemie wód śródlądowych są równe 0.

Awatar użytkownika
cannibalus

Postautor: cannibalus » 03 lut 2013, 21:29

Wiem ze to drażliwy temat, ale nie martwcie się, zaraz lód zejdzie z jezior i ptaki odlecą tam gdzie człowiek sam je zwabił intensywna gospodarką rybacką i inną działalnością , one po prostu ratują się i będąc odcięte od pożywienia chcą przeżyć do wiosny, na pewno nie robią tego z lenistwa czy dla łatwego żarła ale z desperacji bo na BP na pewno łatwo nie mają. Tez są częścią ekosystemu notabene rodzimą jak bobry, wydry z człowiekiem włącznie. Jako wędkarz wiem ze ich obecność drażni, szczególnie kiedy się tyle pracy wkłada w ochronę rzeki, ale jako biolog jestem przekonany ze ptak ten jest nie mniej niż człowiek uprawnioną częścią natury a ona rządzi sie swoimi prawami. Ryby też nigdy nie były tylko dla ludzi. Na szczęście cieszmy się że BP nie została jeszcze zniszczona przez człowieka, zmeliorowana, drzew nie wycięto w pień i ryba ma si gdzie schronić, brudna, wysoka woda o tej porze tez nie sprzyja połowom, nie tylko wędkarskim. Kormoran szybko przeniesie się tam gdzie paradoksalnie człowiek zrobił mu dużo lepsze warunki do życia ;)

byle do wiosny ;) Ja planuję w przyszłym tygodniu powtórkę na BP tylko nie wiem za bardzo gdzie ;) ;)

pozdrowionka

Awatar użytkownika
emem

Postautor: emem » 03 lut 2013, 22:05

Gdzie to jedno pytanie i na to póki co odpowiedzi nie ma :whistle:

Ale jeśli byś chciał wiedzieć z czym - to myślę, że na naszym profilu FB powinno się coś w tym temacie znaleźć :evil:

Awatar użytkownika
cannibalus

Postautor: cannibalus » 03 lut 2013, 22:32

[b]emem napisał:[/b]
[quote]Gdzie to jedno pytanie i na to póki co odpowiedzi nie ma :whistle:

Ale jeśli byś chciał wiedzieć z czym - to myślę, że na naszym profilu FB powinno się coś w tym temacie znaleźć :evil:[/quote]

Widziałem, pracuje nad tym ;) mam tylko nadzieje ze pogoda jako tako dopisze za tydzień ;)

Awatar użytkownika
boberek

Postautor: boberek » 05 lut 2013, 14:50

Dzisiejszy wyskok nad BP ,i efekt 32 cm.Woda super do łapania ryby mniej chętne.Coś się popieprzyło z kompem nie mogę dodać zdjęć.

Awatar użytkownika
krupin

Postautor: krupin » 05 lut 2013, 23:16

Fajnie koledzy że łowicie. Gratulacje dla wszystkich którzy już otworzyli sezon:)
Ja właśnie wróciłem do kraju i jutro jak mi się nic nie poknoci, też zaatakuje. Mam tylko ten jedyny dzień. To jest to czego się nie mogłem doczekać. Jak coś trafię nie omieszkam się pochwalić.

pozdro

Wróć do „Nasze połowy”