Prosze o info - okolice Soliny

Forum o tematyce wędkarskiej. Relacje z ostnich połowów na Białej Przemszy.
Awatar użytkownika
krupin

Prosze o info - okolice Soliny

Postautor: krupin » 28 maja 2013, 7:14

Jako że w połowie czerwca wybieram się na urlop nad Solinę do Polańczyka jeśli ktokolwiek miałby jakieś informację w temacie:
- gdzie próbować połowić na muchę (najlepiej suchą), jakieś odcinki specjalne, zwykłe itp.
- gdzie na spinning można dostać pstrąga,
- no i o samej Solnie (biała ryba, drapieżniki).
Ktokolwiek, cokolwiek wie proszony jest o wpis :)

Awatar użytkownika
adamski86

O:Prosze o info - okolice Soliny

Postautor: adamski86 » 28 maja 2013, 16:19

Witam. Fajne miejsce na Sanie zaczyna się od ruin zamku Sobień miedzy Załużem i Monasterzec w kierunku Leska można spinningiem i muchą są fajne rynny i dołki. Głownie pstrąg i może się trafić głowatka. W Monasterzec przy jednej turbinie z Soliny może być fajnie z muchówką ponieważ san płynie szeroko i leniwie. Nastepne miejsce to Postołów w okolicach mostu i od mostu w górę aż do Zwierzynia do Hoczewki. Godne polecenia jest miejsce przy moście w Lesku i przy hotelu Salamandra w Łączkach. Głównie mucha i spinning. Pstrąg jak również lipień oraz głowatka może wylądować na kiju. Od Zwierzynia w górę jest OS i łowisko licencjonowane, głównie lipienia, ale nie wiem na jakich zasadach bo nie zdążyłem na początku maja dotrzeć z braku czasu.

Awatar użytkownika
adamski86

O:Prosze o info - okolice Soliny

Postautor: adamski86 » 28 maja 2013, 16:52

Kontynuuję temat. Na Solinie dobrze jest wziąć łódkę z przewodnikiem lub z gościem który zna zalew i wtedy jest szansa na dobre wędkowanie. W innym przypadku trzeba się dużo nachodzić a linia brzegowa w niektórych miejscach jest niedostępna i bardzo trudna. Jeżeli chciałbyś namiar na łódkę to mogę poszukać tel. do gościa. Pozdrawiam Rysiek.

Wróć do „Nasze połowy”