Jak tam polowy w 2008?

Forum o tematyce wędkarskiej. Relacje z ostnich połowów na Białej Przemszy.
Awatar użytkownika
marcin

O:Jak tam polowy w 2008?

Postautor: marcin » 12 kwie 2008, 19:54

Ja dzisiaj walczyłem w okolicy ujścia Sztoły. W ciągu kilku godzin temperatura spadła o koło 7-8 st a pstrągom nie za bardzo chciało się współpracować. Tylko pojedyńcze niemrawe puknięcia i zero złowionych kropkowańców.

ostravic

Postautor: ostravic » 12 kwie 2008, 21:44

A ja w niedziele zrobilem srodkowa Koszarawe, ale wynik raczej marny, kilknascie drobniutkich na sucha i mokra muszke...Dzisiaj Skawa w Suchej, sucha mucha i teczaczek zasiedzialy, gruby jak karp i straaaasznie silny jak na 31cm.

No i kilka potokowcow.

A jutro RABA, nowosadecki odcinek.

Jak mnie Moja pusci;-)

Pozdro!!!

ps. Pitfish, odezwe sie w tygodniu w sprawie protokolow. Troche tego juz bedzie

ostravic

Postautor: ostravic » 12 kwie 2008, 21:53

Acha odnosnie teczaka. Byl tak cudownie niebieski, jak szlachetny kamien. Powiem, ze rzadko taki desen u teczakow. Mam kilka fotek, ale nie chcialem ryby meczyc wiec zrobilem je na szybko i nie najlepsze wyszly.

O malo mi czworeczki nie polamal.

Skawa niesie duzo wody. Ladnie dolki porobila po wrzesniowej powodzi.

irek

Postautor: irek » 13 kwie 2008, 17:01

Dzisiaj na Pucharze Wisły można było ładnie połowić na suchą muszkę i jeżeli pogoda w najbliższym czasie będzie podobna to jest to dobry moment żeby się nacieszyć.
Wasz kolega troll zdobył marne 16 te m-ce, ale to przede wszystkim zabawa była i przy okazji bardzo pouczająca.
pozdrawiam
iREK

Awatar użytkownika
pitfish

Postautor: pitfish » 13 kwie 2008, 18:32

[b]marcin napisał:[/b]
[quote]Ja dzisiaj walczyłem w okolicy ujścia Sztoły. W ciągu kilku godzin temperatura spadła o koło 7-8 st a pstrągom nie za bardzo chciało się współpracować. Tylko pojedyńcze niemrawe puknięcia i zero złowionych kropkowańców.[/quote]

Marcin, dzisiaj chodziłem po Twoich śladach ;) O ile szedłeś lewym brzegiem w dół BP poniżej Sztoły...
Nie zaliczyłem nawet brania.
Jededynie mimochodem w paru rzutach na samej Sztole kilka wyjść i jeden maluch do ręki ;)

Pzdr
Pit

k.massa

Postautor: k.massa » 13 kwie 2008, 20:16

Hej

A ja się wybrałem po raz pierwszy w życiu z wędka na kanał szczakowski.
Nie wiem kompletnie gdzie tam łowić większość kanału to jezioro ze stojącą wodą .

Szukałem miejsc z nurtem, jedyne takie znalazłem tuż przy Sosinie przed ujęciem wody.
Tam też wyjąłem z wody 2 szt. (25 cm) na nimfę i 1 szt (15cm) na suchą - chrusta.
Nie umiem łowić na kanale na muchę jedynie na korbę są dobre miejsca. Stan wody niski z 20 cm mniej niż w listopadzie na tarle. Pstrągi większe (40 cm) obserwowałem jedynie z daleka zbliżenie do brzegu powoduje ich zniknięcie.

Od 17.00 do 19.00 jeszcze BP w Sławkowie i tu kolejne olbrzymy 1 -15cm drugi około 23cm

Mam chyba strasznego pecha bo łowię same maluchy na muchę ....ale łowię .

Na woblera w tym roku miałem tylko 1 małą rybkę.

pozdro

massa

ostravic

Postautor: ostravic » 13 kwie 2008, 20:56

Jestem w Dobczycach. Dzis rano spacer wzdluz Raby 2 muszkarze bez kontaktow woda czysta, ale podniesiona.

Jutro atakuje gorna Skawe i Koszarawe, a jak ta druga nie wypali to przejade nad Sole.

w tygodniu cos w dorzeczu BP i patrolik.

pawel

Postautor: pawel » 15 kwie 2008, 22:14

moje krótkie wypady z muchówką na źródlany staw - efektowne - złowiłem tęczaka 36 na brązkę własnej roboty -łiiii !!!! wg projektu z flyfishing.pl. niestety nie tylko ja tam łowię. z około 20 sztuk które obserwowałem ubywalo... ubywało.... teraz widzę dwóch rybów ale ignorują wszystko - i dobrze...
odnosnie mojego sukcesu muszkarskiego ( pierwszego w życiu ) - wszedłem na miejsce spiningisty który narzekał że ryby zawracaja tuż przed przynętą....

Wróć do „Nasze połowy”