Sezon 2017

Forum o tematyce wędkarskiej. Relacje z ostnich połowów na Białej Przemszy.
Awatar użytkownika
grzegorz pientek pietka

Re: Sezon 2017

Postautor: grzegorz pientek pietka » 06 maja 2017, 19:05

Z wrodzonej skromności Piotr T, nasz nowy kolega z SPBP, pewnie nie napisze... Piotrek zaczął łowić właściwie w tym sezonie. A dziś miał smoka którego nie zatrzymał... i nie była to ryba 40+ . Zazdroszczę mu, nie ryby a tych emocji, tak się trząsł. Taka rzeka...

Awatar użytkownika
drazewski

Postautor: drazewski » 13 cze 2017, 22:57

Dwa szybkie pytania:

1. Jak tam ryby na BP? Jakaś zmiana?

2. Soła (okolice Węgierskiej Górki)- łowił ktoś kiedykolwiek, warto pomachać tam sznurem?

jary

Postautor: jary » 14 cze 2017, 8:18

Witam.

No jest trochę lepiej, byłem w poniedziałek wpadło 2x 33-35cm trzeci tych rozmiarów poszedł tak jak 40+ :( do tego trochę kurdupli :P Najlepsze wyjście na BP w tym roku :D

stichxx

Postautor: stichxx » 14 cze 2017, 19:50

Jary no to super dzień miałeś .
Ja we wtorek z kolegą byliśmy mucha i spinning bez brania od świtu do 8 , nawet te maluchy się nie pokazywały:(
W poprzednim tygodniu raz miałem na wędce 40+ i dwa 30+, ale nadal to nic w porównaniu choćby z zeszłym rokiem.

Poza tym rozmawiałem z Piotrem Nadolnym oraz PZW Katowice na temat kontrolnych odłowów i jest duża szansa na wrzesień że sprawdzą rzekę na odcinkach no kill.

Pozdarwiam

Awatar użytkownika
drazewski

Postautor: drazewski » 14 cze 2017, 21:38

Dzięki, mimo wszystko powiało jednak trochę optymizmem. Oby tak dalej!

jary

Postautor: jary » 15 cze 2017, 18:12

Hej.

Dziś spacer po BP dał kropka 35cm coś chyba fajnego poszło bo tylko chwile miałem z nim przyjemność, zagrał hamulec i tyle go "widziano" ale nie był to rekord rzeki :P Do tego u mnie kilka maluszków i spin więc było pozytywnie :P Piotrkowi Tamborowi dziś bardziej pasował aparat dlatego mam fajny filmik z holu i ładne zdjęcie z Kropkiem :P
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
drazewski

Postautor: drazewski » 03 sie 2017, 21:49

Rozpocząłem dziś sezon 2017. Lepiej późno niż wcale :)
Obrazek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

stichxx

Postautor: stichxx » 31 sie 2017, 11:47

Witam.
Ten sezon na BP muszę przyznać z przykrością był najgorszy jaki mi się trafił w wędkarskiej przygodzie z kropkami. Rzeka strasznie pusta. Może wrześniowe odłowy kontrolnie coś udowodnią o ile do nich dojdzie bo PZW wie o sprawie ale czy zrobi w tym kierunku jakieś poczynania to już tylko oni to wiedzą. Ja dla mnie to w dużej mierze PZW się skompromitowało, bo mając taką perełkę na przełomie lat z takimi rybami i doprowadzić do takiego stanu to nie można inaczej tego nazwać jak idiotyzm i nieróbstwo... A przypomnę, że rzek górskich okręg PZW ma w swoim wykazie jak się nie mylę 6. W tym są dopływy BP. Co do stowarzyszenia to robią co mogą ale widać że i ich morale upada.....Nie dziwie się .....
Pozdrawiam i do zobaczenia nad wodą ....

Awatar użytkownika
krupin

Postautor: krupin » 01 wrz 2017, 16:07

A mógłbyś wyjaśnić dlaczego PZW się skompromitowało i w jaki to sposób doprowadziło do takiego stanu jaki jest.
Pytam bo ciekaw jestem.
A sezon faktycznie może i nie był najlepszy - ale coś tam się złowiło i parę fajnych ryb spadło (w tym jedna dobra wczoraj). Choć przyznam też że ryb w przedziale 30-40cm było faktycznie mało, co jest dość dziwne. O tych 50+ się nie wypowiadam bo za często na BP takich nie łowię - więc traktuje je jako stosunkowo rzadkie sytuacje (tak w tym roku, jak i poprzednimi laty).

stichxx

Postautor: stichxx » 01 wrz 2017, 20:41

Krupin a co PZW Katowice robi by się nie skompromitować ??? Mając kilka rzek pstrągowych w swoim regionie i nie potrafi o nie zadbać. No chyba że wszystkie zasługi Stowarzyszenia sobie przypisują. Czekam na zapowiadane kontrolne sprawdzenie populacji pstrąga w BP. Choć znając życie nie zrobią tego. A sezon był słaby i to bardzo. Chcąc utrzymać taką rzekę i przypilnować to trzeba o nią dbać. Wysyłać ludzi do kontroli w dzień i nocy. Zrobić dużo szumu by wszyscy wiedzieli że tu się pilnuje rzekę a tym bardziej na no kill i to cały rok. Popatrz odcinek górny który po zarybieniach był pełen ryb a teraz to tam możesz sobie złowić.... Pzw po prostu czeka aż ktoś zrobi za nich robotę.... Przerabiałem ten temat już kilka razy i PZW nigdy nie staje na wysokości zadania. Popatrz na pomorze kto tam dba o ryby szlachetne...PZW czy OSA... Tak dla przypomnienia poczytałem sobie starsze artykuły jak się chwalili pięknymi pstrągami w BP co to oni nie maja za perełkę..... I co z nią zrobili - ty mi odpowiedz....

Wróć do „Nasze połowy”