Begin of Fly Fishing

Forum o tematyce wędkarskiej. Relacje z ostnich połowów na Białej Przemszy.
k.massa

O:Begin of Fly Fishing

Postautor: k.massa » 29 maja 2008, 7:10

No No właśnie o to chodzi - szybki prąd lub dłuuuuga nimfa utrzymuje linę na wodzie i pozwala ją widzieć

pozdrawiam

massa

pawel

Postautor: pawel » 03 cze 2008, 21:39

nie znam się, ale wydaje mi się bez sensu zakaz używania indykatora. kto wymyśla takie bzdury? jak łowić na długą nimfę bez tego??? chyba że jeszcze dużo nauki przede mną.

irek

Postautor: irek » 04 paź 2008, 18:11

ciemnobrązowy lub czarny marabut zawiązany na rozmiarze jaki potrzebujesz...
nie ma czego pokazywać... wzory Piotr znajdziesz wszędzie pod hasłem wolly buger (pijawka to będzie to samo tylko bez jeżynki na tułowiu)

irek

Postautor: irek » 04 paź 2008, 18:31

z tego co wiem to imitacje pijawek robi się właśnie głównie z marabuta, ale wiem o co Ci chodzi... chcesz zrobić taką pijawkę skurczoną która bardziej jak jakiś robal wygląda...
Taką, która się nie prusza tylko jest przyklejona do kamienia. Taką to nie wiem jak zrobić...
A co do odżywiania się pijawkami to niestety nie wiem jak to jest z pstrągami...
Wykonywanie pijawek (streamer) na długich hakach sugeruje, że pstrągi je zjadają
podczas poruszania się ( spływania )
Czy zbierają pomiędzy kamieniami? nie wiem. Masz fajny temat do eksperymentowania...

Wróć do „Nasze połowy”