Sezonik 2010 :)

Forum o tematyce wędkarskiej. Relacje z ostnich połowów na Białej Przemszy.
k.massa

O:Sezonik 2010

Postautor: k.massa » 08 kwie 2010, 20:48

[b]Witek[/b] :

- tak jak pisze przedstawiciel cywilizacji Majów już dziś jest ich chmara na płyciznach \"babskiego morza\" w Sławkowie. To co piszę o kiełżach to materiał ze źródeł naukowych - ale jak masz możliwość potwierdzenia to bardzo dobrze. Osobiście pobiorę w sobotę próbkę - ususzę i Ci oddam do badań

[b]Mat[/b] : piszesz \"Pan Krzysztof sobie teraz żartuje\" ....człowiek w którym miejscu mojej wypowiedzi jest choć odrobina żartu - toż to cała prawda i poważna wypowiedź, która niejednemu głodnemu wędkarzowi może życie uratować.

pozdro

massa

mat

Postautor: mat » 08 kwie 2010, 21:03

Wystarczy wrócić do początku tego tematu i sam pan napisał,że nie wszystkie ryby pan zwrócił rzece...więc sam już nie wiem co o tym myśleć,panu nie zaszkodziły?;)

k.massa

Postautor: k.massa » 08 kwie 2010, 21:17

Owszem [b]kilka[/b] zjadłem przez 5 lat łowienia łowiąc ich przez te lata około 500 szt czyli około 495 wypuściłem - ale coś czuje że mi te kilka i tak zaszkodziły...... jak Majowi pisze - to tak musi być, on mnie obserwuje z zewnątrz i musi dostrzegać skutki uboczne.

Głównie chodzi mi o to że jedna ryba z BP człowiekowi nie zaszkodzi :S
ale są tacy ziomale którzy żrą wszystko co im wpadnie w ręce i tych mi tu najbardziej żal - problemy z sztywnym prąciem to najlepsze co się może facetowi przytrafić po spożywaniu kadmu i ołowiu, nieco gorszy od tego jest zgon .

Dobrze że ja się powstrzymałem przed spożywaniem tej \"bomby kalorycznej\" no to nie mam kłopotów ze zdrowiem

pozdro

massa

Edytowany przez: k.massa, w: 2010/04/08 23:24

mariusz

Postautor: mariusz » 09 kwie 2010, 9:07

Najgorsze jest nawet nie to że zniknie ta jedna czy 2 ryby fizycznie. Najgorsze jest to że z tych ryb nie będzie już setek potomstwa czyli kilkudziesięciu ryb które dożyją dorosłości. Co dopiero się dzieje jak wędkarze zabiorą 100 ryb - tragedia. Swoją drogą ten potencjał i tak nie mógłby być wykorzystany ze względu na mała ilość tarlisk.
Teraz gdy większość ryb jest małych w rzece spada też ilość ikry. A to dobrze nie wróży. Niestety :/

Awatar użytkownika
bronek

Postautor: bronek » 09 kwie 2010, 10:46

Po tej calej dyskusji doszedlem do wniosku, ze wedkarzom nalezy sie conajmniej dofinansowane z Narodowego Funduszu Ochrony Srodowiska, za wklad w zmniejszaniu zanieczyszczen metalami ciezkimi dorzecza Bialej Przemszy. Pstrag potokowy jest jednym ze zwierzat stojacych na szczycie piramidy pokarmowej, tym samym absorbuje najwieksze ilosci metali ciezkich. Jesli wiec jakis wedkarz zabiera zlowione pstragi, to walnie przyczynia sie przciez do usuwania tychze pierwiastkow z wody. Dlatego nie rozumie oburzenia kolegow :P .
Przeciez im wiecej zabranych pstragow, tym mniej olowiu i kadmu w wodzie, a przeciez nawet w statucie jest napisane ze chcemy przyczyniac sie do poprawy stanu czystosci wody w dorzeczu BP.

Pozdrawiam
Bronek
Pzdr.
Bronek

Awatar użytkownika
pitfish

Postautor: pitfish » 09 kwie 2010, 12:30

Parę lat do tyłu było głośno o zatruciu rybami z BP. Dziesiątki ludzi wylądowało w szpitalach. To są fakty.

zioło

Postautor: zioło » 09 kwie 2010, 18:16

Dobra,dobra to może dacie cynka gdzie to miejsce z 50cm kropkami bo ja bym chętnie powalczył z takim i szczelił mu fotkę:)

Wróć do „Nasze połowy”