Zarybienia pstrągiem 2018

Forum na temat Białej Przemszy: przyroda, wędkarstwo, ryby, Stowarzyszenie Przyjaciół Białej Przemszy. Zapraszamy do dyskusji!
Milosz

Re: Zarybienia pstrągiem 2018

Postautor: Milosz » 09 kwie 2018, 14:48

Źle mnie zrozumiałeś. Miałem na myśli sukcesywnie spadający brak zainteresowania pogłowiem pstrąga w rzece (u osób którym kiedyś najbardziej na tym zależało), na rzecz innej "frajdy"- kajaków. Niestety mam negatywny stosunek do kajakarzy-wynika to z całkowitego braku szacunku do muszkarzy czego doświadczyłem w poprzednich sezonach. Nie mam zamiaru nikogo oczerniać, tudzież drążyć wątku. Płacę nie małe pieniądze na ochronę i zagospodarowanie wód w swoim okręgu, że o wkładzie własnym (sprzęt) nie wspomnę! Lecz Panowie mówiąc kolokwialnie "plaszczący swoje 4 litery w kompozytowej chińskiej łajbie" uważają mnie za intruza. Żal-to moje odczucia na podstawie autopsji, nic więcej nie dodam. Pozdrawiam Miłosz

Awatar użytkownika
pitfish

Postautor: pitfish » 10 kwie 2018, 10:21

drazewski pisze:Swoją drogą to podoba mi się sposób podziału worków - widzę że górna BP, Tarnówka i Centuria dostały trochę więcej niż zazwyczaj, czy tak?

Łukasz nie bardzo było komu decydować więc podjąłem się tego. I tak na prawdę jednym z głównych wyznaczników dla mnie była ilość dostępnych ekip i znajomość rzeki. Ponieważ byli chętni na zarybienie góry - dostali swoje przydziały. Dopiero dalej zastawiałem się po ile worków ewentualnie dołożyć komu. Chciałem żeby to było jak najbardziej racjonalne i równomierne :)

Awatar użytkownika
drazewski

Postautor: drazewski » 11 kwie 2018, 9:25

Miałem na myśli sukcesywnie spadający brak zainteresowania pogłowiem pstrąga w rzece (u osób którym kiedyś najbardziej na tym zależało), na rzecz innej "frajdy"- kajaków.

Mogę zgodzić się z pierwszą częścią tego zdania. Tak jest, spadek zainteresowania jest wyraźny. I to jest bardzo przykre . Ale co zrobić żeby tych chętnych przybywało?

Piotrze czy z SPBP był ktoś jeszcze?

Awatar użytkownika
pitfish

Postautor: pitfish » 11 kwie 2018, 11:47

Z aktualnej listy członków Stowarzyszenia był Piotrek Tambor.
Poza tym byli chłopaki z Zarządu koła Bukowno, kilka osób mi nie znanych i:
Mateusz i Artur Poznańscy
Jacek Ziemiański
Marcin Gładkowski
Andrzej Dańda
Piotrek Sadurski

Awatar użytkownika
bronek

Postautor: bronek » 12 kwie 2018, 5:43

drazewski pisze:... Ale co zrobić żeby tych chętnych przybywało? ...

Wysoko postawiona osoba z Zarzadu dokladnie 9 marca powiedziala mi, ze dowolna ilosc nowych czlonkow to na zawolanie zorganizuje... Trzymam wiec za slowo!
Pzdr.
Bronek

Wróć do „Ogólnodostępne”